geri

Bakan Lütfi Elvan, TCDD Genel Müdürlüğündeydi.

Bakan Lütfi Elvan, TCDD Genel Müdürlüğündeydi. 13-02-2015

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, TCDD Genel Müdürlüğü protokol girişinde Habertürk televizyonu tarafından gerçekleştirilen canlı yayında gündeme ilişkin soruları cevapladı.

İstanbul trafiğini rahatlatmak için mega proje…

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan; Marmarayın ciddi ölçüde İstanbul trafiğini rahatlattığını, daha da rahatlatmak için önemli projelerin olduğunu ve yakında Başbakan Ahmet Davutoğlu ile mega proje müjdesi vereceklerini açıkladı.

İzmir’e demiryolu alanında 2.5 milyar TL yatırım yapıldı…

Elvan, İzmir’e birçok yatırım yapıldığını bunlardan birinin İZBAN olduğunu ayrıca İZBAN’ın TCDD ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde 50 ortaklığıyla kurulduğunu söyledi. Demiryolu hatlarının TCDD tarafından, istasyonların ise İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını bununla birlikte işletme faaliyetlerini İZBAN’ın yürüttüğünü ifade ederek İZBAN’ın İzmir trafiğini rahatlattığını ve İzmir’e demiryolu alanında 2.5 milyar lira yatırım yapıldığını belirtti.

Alsancak Limanının kapanması söz konusu değil. Bizim için önemli…

Bakan Elvan, “Alsancak Limanı deniz dibinde tarama projesini hayata geçiriyoruz diğer taraftan limanın kapasitesini daha yüksek hale getirmek için çalışıyoruz.” dedi. Alsancak Limanının kapanmasının söz konusu olmadığını vurgulayan Elvan, Alsancak Limanı bizim için önemli diyerek konuşmasını sürdürdü.

İzmir’e Türkiye’nin en büyük lojistik merkezini kuruyoruz…

Lütfi Elvan ”İzmir Kemal Paşa’ya Türkiye’nin en büyük lojistik merkezini kuruyoruz. Bu projenin ilk bölümü tamamlandı.” dedi.