geri

TCDD Ankara Ekspresi’nin İlk Seferinde Biletler Tükendi

TCDD Ankara Ekspresi’nin İlk Seferinde Biletler Tükendi 09-07-2019

Ulaştırma ve Altyapı Bakanılığı tarafından yedi yıl aradan sonra bugün ilk seferlerini gerçekleştirecek olan ve vatandaşlar arasında “efsane tren” olarak bilinen Ankara Ekspresi’nin ilk seferinin bütün biletleri tükendi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanılığı tarafından yedi yıl aradan sonra bugün ilk seferlerini gerçekleştirecek olan ve vatandaşlar arasında “efsane tren” olarak bilinen Ankara Ekspresi’nin ilk seferinin bütün biletleri tükendi. Özellikle gezginlerin ve demiryolu sevdalıların rağbet ettikleri Ankara Ekspresi, ilk seferini bugün gerçekleştirecek. Tren 4 pulman, 4 yataklı ve 1 yemekli vagondan oluşuyor. Ankara Ekspresi’nde 230 pulman, 80 yataklı yolcu seyahat edebilecek.

Tren ilk seferini 310 yolcu ile tam dolu olarak yapacak. Yoğun talebin olduğu Ankara - İstanbul (Halkalı) hattında trenin kapasitesi yataklı vagon ilavesiyle artırılabilecek. Ekspres, Ankara ve Halkalı’dan her gün saat 22.00’de hareket edecek. Sincan, Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Arifiye, İzmit, Gebze, Pendik, Bostancı, Sögütlüçeşme, Bakırköy’de duruşu olan trenin seyahat süresi, Ankara-Halkalı arasında 8 saat 44 dakika, Halkalı-Ankara arasında 9 saat olacak. 

Ankara tren garı’ndan bugün, İstanbul’dan ise 6 Temmuz’da başlamak üzere her gün karşılıklı sefer yapacak Ankara Ekspresi’nde seyahat eden yolcular trendeki restoranda manzara eşliğinde yemek yiyebilecek. Tamamı yataklı ve yemekli vagonlardan oluşan Ankara Ekspresi’nin 1 Şubat 2012′ de Gebze-Köseköy yüksek hızlı demir yolu hattı inşa çalışmaları nedeniyle seferden kaldırılmıştı.