TCDD Acentası Ne Demek?

Gargılı Tur, TCDD tarafından resmi olarak bilet satışına onay verilen bir acentadır. Tren biletlerinin satışını yaptığını iddia eden ve kredi kartı bilgilerini isteyen kişi/kurumlara itibar etmeyiniz.

Biletlerinizi yalnız TCDD'ye resmi gişeler, acentaları ve diğer birimlerinden satın alınız.

tcdd acentaları

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları acentaları Türkiye'deki demiryolu taşımacılığı sektöründe önemli bir rol oynamaktadır. Bu gişeler yolcu ve yük taşımacılığı hizmetlerinin yanı sıra TCDD tarafından sunulan diğer hizmetlerin de dağıtımını gerçekleştirmektedir.

TCDD acentaları bağlı oldukları üst kurumlar tarafından düzenlenen kriterlere uygun olarak belirlenmiş bir sözleşme ile faaliyet göstermektedirler. Bu sözleşmelerde taşımacılık hizmetlerinin yanı sıra TCDD tarafından sunulan diğer hizmetlerin dağıtımında da sorumlulukları belirlenmiştir.

Acentaların en önemli görevi TCDD tarafından sunulan taşımacılık hizmetlerinin dağıtımını yapmaktır. Bu kapsamda TCDD'nin yolcu taşımacılığı hizmetlerinin biletlerinin satışını gerçekleştirmekte ve TCDD tarafından sunulan yük taşımacılığı hizmetlerinde de yük taşımalarının organizasyonunu üstlenmektedirler.

Müşterilerine sundukları hizmetlerde kalite ve güvenilirlik ilkelerine uygun hareket etmektedirler. Bu amaçla acentaların faaliyetlerinin düzenli olarak denetlenmesi ve denetim sonuçlarına göre gerekli düzeltici önlemlerin alınması da sözleşme şartları arasında yer almaktadır.