Yemekli Vagon Fiyatları

TCDD Taşımacılık anahat, YHT ve yurtdışı seyahatlerde yemekli vagon hizmetini yolcularına sunmaktadır. Bazı ana hat trenlerinde yemekli vagon varken bazılarında şartlar gereğiyle bulunmamaktadır. Genellikle uzun mesafeli olan trenlerde yolcuların uzun süre seyahat edecekleri için yemek ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla dolayı yemekli vagonda bu hizmet sürdürülmektedir.

yemekli vagon

Yemekli vagonda yolcu taşımacılığı yapılmamaktadır, yalnızca yemek servisi yapılmaktadır. Bu vagon içerisinde yer alan yemekleri ve ürünleri TCDD Taşımacılık adına bir firma üstlenmektedir.

(YHT) Yüksek Hızlı Tren'de yemekli vagondaki güncel yemek menüsü ve fiyat listesi aşağıdadır.

YHT Yemekli Vagon Yemek Menüsü

yemekli vagon menüsü yemek fiyatları

yemekli vagon menüsü yemek fiyatları

Yemekli Vagonlar

Yolcuların seyahatlerini daha kaliteli, sağlıklı ve konforlu hale getiren hizmetlerden biri yemekli vagonlardır. Müşteri isteklerine göre çeşitlilik arzeden yemekler titizlikle hazırlanarak hijyenik bir şekilde sunulur. Tren vagonlarının genellikle son bölümünde yer alan yemekli vagon, pulman, örtülü kuşetli veya yataklı vagonlarda seyahat eden tüm yolcuların hizmetine açıktır. Yemekli vagon içerisinde satın alınan yemeklerin veya hazır gıdaların ödemeleri gerçekleştirildikten sonra masalara oturularak tüketilebilmektedir. Yolcular seyahatleri boyunca istedikleri zaman yemekli vagona giderek yemek siparişi verebilirler.

Tren Vagonunda Yemek 

Yemekli vagon tren içerisinde özellikle de uzun mesafeli trenlerde yolcuların yemek ihtiyacı düşünülerek planlanmıştır. Hem yemek bakımından hem de dizayn bakımından tam anlamıyla kaliteli bir biçimde oluşturulmuş olan yemekli vagon içerisinde masalar ve koltuklar bulunmaktadıra. Yemekli vagon içerisinde 2’şerli karşılıklı koltuklar ve ortalarında masa yer alır. Bu da restoran görünümünü andırır. Bu sayede yolcular hem temiz hem de kaliteli bir ortamda yemeklerini yemiş olurlar.

Masa geniş olmakla birlikte, 4 kişinin rahatlıkla kullanabileceği büyüklüktedir. TCDD Taşımacılık yemek vagonlarında yolculara yemek konsepti olarak sağlıklı ve çeşitli yemek menüsü sunar.

Menü içerisinde kahvaltı, çorba, sıcak yiyecekler (köfte vb.), soğuk sandviçler ve sıcak veya soğuk içecekler yer alır.Aynı zamanda yemekli vagonda çikolata, bisküvi, kraker vb. ürünlerde yer alır.

Yolcular atıştırma yapmak veya sıcak yemek için bu vagonu tercih ederler. Sabah kahvaltı saatinde vagon içerisinde kahvaltı menüsü çıkmaktadır. Yolcuların zamanında giderek kahvaltılarını bu vagondan tahsis etmeleri gerekir. Hem pulman hem örtülü kuşetli hem de yataklı vagon yolcuları sabah, öğlen ve akşam yemeklerini diledikleri gibi sipariş verebilir ve yiyebilir. Sıcak yemek siparişi veren yolcuların yemekleri hemen hazırlanmakta ve ısıtılarak yolculara en kısa sürede sunulmaktadır.

Özellikle tren seferinin yoğun yaşandığı dönemde herhangi bir aksaklığa izin vermemek adına gerekli sayıda kişi bu vagonlarda görevlendirilir.

Yemekli vagon içerisinde yemeklerin hazırlanması ve servis edilmesi için çalışan firma yemek menüsü ve hijyenik kurallar doğrultusunda yolculara en kaliteli hizmeti vermeye kendini adamıştır. Yemekli vagon içerisinde verilen yemeklerin fiyatları ve içerikleri hakkında detaylı bilgiyi TCDD Taşımacılık yemekli vagon bölümünden kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Trende Yiyecek/İçecek Fiyatları

Yemekli vagon yolcu taşımacılığı için kullanılmadığı için yolcular burada yedikleri yiyecek ve içeceklerin fiyatlarını öderler. Burada görev yapmakta olan firmanın yemek menüsüne ve ayrıntılı fiyat listesine TCDD Taşımacılık, yemekli vagon menüsünden kolaylıkla öğrenerek, yolculuk öncesi bilgi sahibi olabilirsiniz. TCDD Taşımacılık fiyatları bu konuda yolcuların ekonomik durumlarını gözeterek uygun fiyatlar dâhilinde belirlenmesi konusunda anlaşma yapmıştır.

Müşterilerinin memnuniyetlerini en üst düzeyde tutmak isteyen TCDD Taşımacılık müşterilerine adil ve dürüst davranmakta ve konfor ile birlikte güvenilirliği de onlara sunmaktadır. Toplumun bir parçası olduğunu bilerek toplum bilinci ile yeni faaliyetler gösteren kurum vagonlarda gerekli olan bakımı zamanında eksiksiz olarak yerine getirmektedir. Yemeklerin ve ortamın hijyenik olduğunda dair teftişler zamanında yapılır.