Tren Bileti

TCDD Sistemi Yenilendiği İçin Online Bilet Rezervasyonu veya Satışı Şuan İçin Yapılamamaktadır.

Şu anda sadece TCDD ve Turkiye.gov.tr sitelerinden Bilet Satış ve Rezervasyon işlemi yapılabilmektedir. 

Tren Bilet Satış ve Rezervasyon işlemleri şuan için TCDD online güncellemelerinden dolayı yapılamamaktadır. En kısa sürede TCDD satış ve rezervasyon sistemini yenilemesiyle birlikte Türkiye'nin tek ve en büyük online bilet satış sitesi hizlitrenbiletisatis.com'da da satılmaya ve rezervasyon yapılmaya başlanacaktır.

Bu hususta Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları Resmi web sitesindeki duyuruda; yukarıda adı geçen sitelerden hariç sitelerde, TCDD logosunun kullanıldığını, bu sitelere itibar edilmemesi gerektiği, şu anda satış ve rezervasyon işleminin sadece yukarıda adı geçen iki web sitesinden yapılabileceği belirtilmiştir.

2009 yılından bugüne sizlere "Online Bilet" sektöründe hizmet veren Hızlı Tren Bileti Satış sitemiz, Otobüs Biletleri ve Uçak Biletlerinde kıyaslama imkanı sunarak, online bilet sektöründe bir yeniliğe adını yazdırmıştır. Sektördeki yenilikleri takip ederek, müşterilerimizin sürekli güncel fırsatlardan yararlanması için ar-ge çalışmalarımız sürekli devam etmektedir. İdo Biletini sistemimize dahil ettikten sonra, TCDD sisteminin yenilenmesi ve diğer web sitelerine hizmet sunmaya başladıktan hemen sonra, sistemimize Tren Bileti Satışını dahil etmeyi planlıyoruz.

Hızlı Trenin Yayılmasıyla ile birlikte, Online Tren Bileti ihtiyacı çoğalıyor Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan hızlı tren projeleri, trene olan talebin artmasına ve günümüzde internetin fazla kullanılmasından dolayı da "online tren bileti" talebinin artmasına neden oldu. TCDD yetkilileri en kısa süre içerisinde bilet satış ve rezervasyon sistemlerinin yenileneceğini duyurdu. Aksaklıkların giderilmesi, ve diğer web sitelerine hizmet sağlamaları durumunda sitemizde Tren Bileti Satış ve Rezervasyonu yapılacaktır.