Tren Bileti

TCDD ve YHT Tren Biletlerini aşağıdaki kanallar aracılığıyla satın alabilirsiniz.

TCDD'ye ait 444 82 33 numaralı müşteri hizmetleri telefonunu arayarak tren bileti rezervasyon ve satış işlemlerinizi güvenle yapabilirsiniz. 

Aynı zamanda seyahatiniz sırasında, Gar veya İstasyonlarda olası problemler için anında ve acil olarak bu numarayı arayarak destek alabilirsiniz.

TCDD Danışma Hattı

3 büyükşehir için hizmet veren ayrıca danışma hatları bulunmaktadır. Yolcular bu hatlarla da yapmak istedikleri yolculuk ve tren seferleriyle ilgili danışabilirler.

  • ANKARA 0312 309 05 15
  • İSTANBUL 0216 348 80 20
  • İZMİR 0232 484 86 38

YHT Hızlı Tren Saatlerini öğrenmek için tıklayınız.

2- TCDD E-Bilet Sistemi

Tren Bilet Satış ve Rezervasyon işlemleri şuan için TCDD online güncellemelerinden dolayı yapılamamaktadır. En kısa sürede TCDD satış ve rezervasyon sistemini yenilemesiyle birlikte Türkiye'nin tek ve en büyük online bilet satış sitesi hizlitrenbiletisatis.com'da da satılmaya ve rezervasyon yapılmaya başlanacaktır.

Şu anda sadece TCDD ve Turkiye .gov.tr sitelerinden Bilet Satış ve Rezervasyon işlemi yapılabilmektedir. Bu hususta Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları Resmi web sitesindeki duyuruda; yukarıda adı geçen sitelerden hariç sitelerde, TCDD logosunun kullanıldığını, bu sitelere itibar edilmemesi gerektiği, şu anda satış ve rezervasyon işleminin sadece yukarıda adı geçen iki web sitesinden yapılabileceği belirtilmiştir.

2009 yılından bugüne sizlere "Online Bilet" sektöründe hizmet veren Hızlı Tren Bileti Satış sitemiz, Otobüs Biletleri ve Uçak Biletlerinde kıyaslama imkanı sunarak, online bilet sektöründe bir yeniliğe adını yazdırmıştır. Sektördeki yenilikleri takip ederek, müşterilerimizin sürekli güncel fırsatlardan yararlanması için ar-ge çalışmalarımız sürekli devam etmektedir. İdo Biletini sistemimize dahil ettikten sonra, TCDD sisteminin yenilenmesi ve diğer web sitelerine hizmet sunmaya başladıktan hemen sonra, sistemimize Tren Bileti Satışını dahil etmeyi planlıyoruz.

Hızlı Trenin Yayılmasıyla ile birlikte, Online Tren Bileti ihtiyacı çoğalıyor Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan hızlı tren projeleri, trene olan talebin artmasına ve günümüzde internetin fazla kullanılmasından dolayı da "online tren bileti" talebinin artmasına neden oldu. TCDD yetkilileri en kısa süre içerisinde bilet satış ve rezervasyon sistemlerinin yenileneceğini duyurdu. Aksaklıkların giderilmesi, ve diğer web sitelerine hizmet sağlamaları durumunda sitemizde Tren Bileti Satış ve Rezervasyonu yapılacaktır.